• Tajuplná Bratislava

• 24.04.2024 19:17
        • Vo štvrtok 4. apríla sa vybrali tretiaci z 9. oddelenia ŠKD na prehliadku centra mesta. Okrem vychovávateľky ich sprevádzal aj náš školský špeciálny pedagóg Martin, ktorý je zároveň aj certifikovaným sprievodcom. Pre deti si pripravil tému Tajuplná Bratislava. Prechádzka mestom trvala aj s prestávkou na zmrzlinu takmer 2,5 hodiny a deti sa dozvedeli mnoho zaujímavých vecí o svojom meste.  Napríklad prečo kedysi chodili mestskí ľudia stredom ulice a nie po jej okraji, kde sa chodili umývať, ako fungovali mestské brány a barbakany, kde sa upaľovali bosorky, kde pasovali rytierov, ktorý bratislavský kostol má dve veže a mnoho ďalších zaujímavosti. Deťom sa výlet páčil a veríme, že nebol posledným a s Martinom sa ešte vyberieme na nejakú prechádzku ulicami Bratislavy.

Z akcie si môžete pozrieť aj krátke video Tajuplná Bratislava.